Dieta amerykańska (hollywoodzka)

Amerykanie mają wybitnych naukowców w dziedzinie dietetyki. Jednym z przykładów jest chociażby kontrowersyjna, ale ciesząca się ogromną popularnością dieta Atkinsa. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować dietę amerykańską, zwaną także hollywoodzką, która jest równie… Nietypowa. Mianowicie jej autora zakłada stosowanie wyłącznie przez 5 dni. Oprócz tego posiłki spożywane w ciągu dnia ograniczone są do maksymalnie 1500 kcal (kalorii). Może to być niestety niewystarczająca ilość dla osób aktywnych fizycznie.

Będąc na diecie amerykańskiej z naszego planu żywieniowego powinniśmy wyeliminować lub ograniczyć spożycie tłuszczy zwierzęcych, tłustych wędlin, mięsa, tłustego nabiału, cukru, soli oraz słodyczy. Ten program został dobrze odebrany przez dietetyków z całego świata, gdyż jest zdrowym sposobem na zrzucenie zbędnej ilości kilogramów, a jednocześnie szansa efektu jo-jo jest znikoma.

JADŁOSPIS

W tym momencie pojawia się przykra wiadomość dla wielbicieli urozmaiconych potraw. Przez 5 dni nasze posiłki wyglądają identycznie. Należy ustalić sobie stałe godziny, w których będzie spożywany każdy z nich.

  • Pierwszy posiłek – czarna kawa i jeden trójkącik serka topionego.
  • Drugi posiłek – jajko gotowane lub smażone bez tłuszczu.
  • Trzeci posiłek – jedno duże jabłko
  • Czwarty posiłek – 100 gram chudego twarogu (będąc poza domem można zjeść lekki serek wiejski)
  • Piąty posiłek – chude mięso (np. pierś z kurczaka) z warzywami. Bez dodatku soli, sosów czy czegokolwiek innego.
  • Szósty posiłek – lampka czerwonego wina wytrawnego.

W czasie diety codziennie powinniśmy wypijać duże ilości wody lub herbaty.

EFEKTY

W czasie pięciu dni możemy stracić nawet do pięciu kilogramów!

DODAJ OPINIE!