Dieta 600, 700 kalorii

Otrzymujemy od naszych użytkowników co raz większą ilość zapytań o dietę 600-700 kalorii. Ze względu na rosnącą popularność tego typu terapia odchudzających, co można zauważyć obserwując popularne fora w internecie, pozwoliliśmy sobie wypowiedzieć się w tym temacie. Dietę 500 kcal (kalorii) opisywaliśmy tutaj, a trzeba otwarcie powiedzieć, że dieta 600 lub 700 kalorii to tylko niewiele mniejsza nieodpowiedzialność. Dlaczego to jest niebezpieczne i nie ma sensu? Opisując dietę 500 kalorii podaliśmy przykładowy jadłospis, który jest dla naszego organizmu szokiem. Podobnie jest w tym przypadku.

W tym momencie musimy zachęcić do wizyty u lekarza specjalisty (dietetyka), który będzie najlepszym doradcą w szybkim odchudzaniu.

Decydując się na dietę 600 – 700 kalorii musimy mieć świadomość, że w pierwszych dniach schudniemy, ale efekt nie potrwa długo. Dla naszego organizmu będzie to szok i zacznie on oszczędzać energię, a to z kolei wiąże się z wolniejszą przemianą materii. Przyjdzie moment, w którym dietę będzie trzeba zakończyć i powrócić do względnie normalnych i rozsądnych ilości spożywanych pokarmów. A co wtedy się stanie? Nasz organizm przyzwyczajony do małych racji żywieniowych zacznie odkładać nadmierne ilości jedzenia (w stosunku do spożywanych wcześniej 600 – 700 kalorii dziennie) w postaci tkanki tłuszczowej. Jest to nic innego jak popularny efekt jo-jo.

Zastanów się dwa razy nim zdecydujesz się na rygorystyczną dietę z limitem kalorii!

DODAJ OPINIE!